Série Selekce - Kiera Cass

3. května 2018 v 20:28 | Tori |  Recenze
Autorka: Kiera Cass
Nakladatelství: CooBoo
Celkové hodnocení:

Nedávno jsem si znovu přečetla celou Selekci. Tato young adult série je neuvěřitelně čtivě napsaná. Nemohla jsem se od toho odtrhnout. Pamatuju se, že když jsem to četla poprvé, America mě vytáčela (a myslím, že nejen mě). Až příběh Eadlyn, mě přesvědčil, abych dala Americe ještě šanci, a celkem jsem si jí oblíbila. Stejně mám ale o malinko radši Eadlyn, víc jsem se do ní dokázala vžít. Chápala jsem její rozhodnutí a přijde mi, že jsme si v mnoha věcech podobné.


Selekce
Počet stran: 288
Hodnocení:
Selekce je show, při které si korunní princ Maxon vybírá svou nastávající ze třicetipěti dívek. America do Selekce vůbec nechce a už vůbec nehrozí že by se mohla do prince zamilovat. Do toho je tu ještě její utajovaný vztah s rodinným přítelem Aspenem, který se Selekcí nanejvýš zkomplikuje.
Tohle je asi můj nejoblíběnější díl, z těch, které vypráví America. Její rozhodnutí ještě nejsou tak ztřeštěná a čtenář jí musí fandit. Mimochodem, Maxona úplně zbožňuju.

Elita
Počet stran: 280
Hodnocení:
Tady jsem Americu trochu litovala. Měla to přece jen dost složité. I když mi zase vadila její nerozhodnost, ale chápu, že to tam musí být...

První
Počet stran: 312
Hodnocení:
Tenhle díl mě asi nejvíc zasáhl. Na konci jsem se málem rozbrečela.
Moje reakce po přečtení: Wow!

Šťastně až navěky
Počet stran: 368
Hodnocení:
Povídky jsem hodně ocenila. Rozhodně je super mít možnost přečíst si různé části příběhu z pohledu jiných postav. Kniha je navíc doplněna krásnými ilustracemi. Moje nejoblíbenější povídky jsou: Princ (Maxon vypráví jeho první setkání s Americou), Miláček (vypráví Marlee) a Druhé výročí (vypráví America).

Dcera
Počet stran: 320
Hodnocení:
Tady je Selekce zase naopak - princezna a 35 chlapců. Navíc je kniha napsána z pohledu toho, kdo vybírá.
Eadlyn je vtipná, přísná i trochu rozmazlená, ale má srdce na pravém místě. Je taky hezké číst si o postavách z minulých knih.

Koruna
Počet stran: 271
Hodnocení:
Můj nejoblíbenější díl z celé série. Eadlyn se musí starat o svou zem a ještě si vybrat jednoho ze spousty nápadníků. Musím ale přiznat, že její volba mě napadla už v první knize, ale přišlo mi to moc nepravděpodobné... :)

Série je celkem příjemné čtení, u kterého se zasmějete. Je tam i pár dost nečekaných překvapení. Rozhodně bych ji doporučila všem, kdo mají rádi romantické příběhy.


Prosím, napište mi do komentářů, jestli je lepší psát recenze na série takhle celkově, kde napíšu pár slov o každém dílu, nebo jestli by bylo lepší udělat recenzi na každý díl zvlášť?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 [LittleBlueRobot] [LittleBlueRobot] | E-mail | Web | 7. května 2018 v 6:53 | Reagovat

Selekce! Dlouho předlouho jsem kolem ní obcházela, ale nakonec ji do svého košíku nepoložila. Tenhle typ knížek se mnou prostě nechce spolupracovat! 😭

Myslím, že u delších sérií se spíš vyplatí udělat jednu celkovou recenzi, popřípadě víc popsat první díl. Vyhneš se tak případným spoilerům a navíc si ušetříš spoustu času a nervů! 😊

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama