Podělaným navrch - Becky Albertalli

15. dubna 2018 v 15:00 | Tori |  Recenze
Autorka: Becky Albertalli
Počet stran: 280
Nakladatelství: Yoli
Hodnocení:

V září jsem si od Becky Albertalli přečetla zatím jedinou knihu, která u nás vyšla - Probuzení Simona Spiera. A ta se mi líbila tolik, že když jsem se dozvěděla, že má vyjít její další kniha, neváhala jsem a okamžitě si ji objednala.

Podělaným navrch vypráví Molly. Dívka, která nemá žádné zkušenosti s kluky, ale už se do spousty z nich zakoukala. Je stydlivá a neví jak se s kluky bavit. Na rozdíl od ní, se její dvojče, Cassie, vůbec nezdráhá jít lásce naproti. Najde si přítelkyni a to způsobí, že se se svou sestrou trochu odcizí. Molly navíc čeká další zaláskování a události se tak hezky semelou dohromady.
Dvojčata jsou navíc sestřenice Abby, Simonovy kamarádky, která byla v Beckyině první knize. Takže se tam objeví i Simon.

Molly mi místy úplně mluvila z duše a dokonale jsem se do ní dokázala vžít. Musím ale říct, že mi tato kniha nepřijde lepší, než Probuzení Simona Spiera (asi tak na stejné úrovni). A i když mi Molly byla bližší, Simonův příběh mě oslovil víc.

Kniha je napsána trošku ostřejším jazykem, než jsem čekala, ale k ději se to hodí. Znovu jsem se utvrdila v tom, že je Becky Albertalli velmi dobrá spisovatelka. Dokáže čtenáře vtáhnout do příběhu a pobavit. Smála jsem se opravdu každou chvíli. A nakonec jsem se rozhodla dát knize čtyři hvězdičky z pěti (takové hodnocení bych nejspíš dala i autorčině předchozí knize).

(Brzy půjde do kin zfilmované Probuzení Simona Spiera. Co si o tom myslíte? Podle mě, trochu pomotali vzhled postav. Třeba herec, který hraje Simona vypadá úplně jinak. Ale i tak na to půjdu.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Už jsi četl(a) nějakou knihu od Becky Albertalli?

Ne.
Ano!
Ne, ale určitě si něco přečtu.

Komentáře

1 Ami Ami | E-mail | Web | 17. dubna 2018 v 6:43 | Reagovat

Tak to znie dobre! A tá obálka. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama